Eminenciás Bíboros Úr! Tisztelt Főigazgató Úr!
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
„A mélyben mindig is tudta az emberiség, hogy tér és idő mechanikus határait képes elmosni a minőség, a jóság, a szépség és igazság ereje” – vallotta Pilinszky János. A száz esztendeje született költő jól ismerte a titkot, ami az Ars Sacra Fesztivált is élteti. A szakrális művészet titokzatos erejét, amely átlépve a tér és az idő korlátait az ég felé, az Isten elé emel.
„A szív a földről áthelyezi szállását az imádság magaslatára, a földön hagyva megoldhatatlan problémáit, hogy egyedül a magaslat csendjére hallgasson” – írja Pilinszky.
Az Ars Sacra rendezvényei immár tizenötödik esztendeje erre nyújtanak lehetőséget. Kulturális élmények sokaságát kínálják templomok falain kívül és belül. Múzeumokban, galériákban és közösségi házakban, határon innen és túl. A jóság, a szépség és az igazság Istentől eredő értékeit tárják a látogatók elé a zene, az irodalom, a képzőművészet változatos kifejező eszközeivel.
Kulturális missziót végeznek, és ennél sokkal többre is vállalkoztak. Közönségüket isten- és emberszeretetre, a teremtett világ tiszteletére indítják. Arra, hogy ki-ki keresse, és minél inkább ismerje fel környezetében Isten arcvonásait.
A fesztivál egyedülálló, ünnepi körülmények között, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszussal egy időben hív és vár minden érdeklődőt, aki a szív töltekezésére, a lélek kisimulására vágyik.
„Aki megtalálja a tiszta forrást, nem fog pocsolyából inni”.
Böjte Csaba testvér szavaival mondok köszönetet a szervezőknek, a fellépő művészeknek, képzőművészeknek. Mindenkinek, aki munkájával hozzájárult, hogy mi, hívő keresztények, de a nem hívő érdeklődő emberek is különleges lelki, szellemi utazáson vehetünk részt az Ars Sacra rendezvényein.
Szeretettel köszöntöm Önöket.